Strona wizytówka a certyfikat SSL

Czasem moi Klienci pytają mnie, czy warto, żeby ich strona miała certyfikat SSL, jeśli jest to jedynie prosta strona wizytówka bez formularza kontaktowego. Ja jednak zawsze przekonuję, że warto, a nawet, że jest to konieczność.

Więcej

Zabezpieczenie WordPressa przed atakami 2019

Strona oparta na WordPressie narażona jest na różnego rodzaju ataki. Warto przeprowadzić kilka czynności, które mogą je skutecznie udaremnić. Oczywiście nigdy nie sprawimy, że nasza strona będzie zabezpieczona w stu procentach. Zawsze musimy być czujni i na bieżąco powinniśmy o nią dbać, gdyż stale odnajdywane są nowe luki oraz sposoby na złamanie zabezpieczeń. Warto poświęcić trochę czasu na zabezpieczenie WordPressa i sprawić, by nasza strona nie padła ofiarą ataku.
 

Więcej

Zabezpieczenie panelu logowania w WordPressie

Stosując dodatkowe zabezpieczenie panelu logowania zyskujemy na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze utrudniamy dostęp osobom postronnym do zaplecza naszej strony. Po drugie chronimy ją przez obciążeniem spowodowanym przez atak brute force.
 

Więcej

Motyw startowy Underscores

W sieci dostępnych jest wiele motywów startowych, przez co początkujący użytkownik może mieć niemałe problemy z wyborem odpowiedniego dla siebie. Chciałam przedstawić mój ulubiony motyw startowy Underscores ( w skrócie _s). Jest on bardzo minimalistyczny, przejrzysty i posiada wielki potencjał. Wykorzystując go można łatwo i szybko stworzyć własny niepowtarzalny motyw.

Więcej

Dobór kolorów na stronę internetową

Rozpoczynając nowy projekt stajemy przed bardzo ważną kwestią jaką jest dobór kolorów na stronę internetową. Łatwo jest popełnić błąd i wtedy pomimo, że strona będzie w pełni funkcjonalna, nie zadowoli klienta. Aby tego uniknąć, należy znać kilka trików.

Więcej